Notebook Anakart Hurdaları

Notebook Anakart Hurdaları Kullanılmaz hale gelen dizüstü bilgisayar laptop tablet gibi taşınabilir bilgisayar ürünlerine ait olan anakartların hurdalarıdır. Dizüstü bilgisayarlar taşınabilir bilişim ürünleri oldukları için anakartları masaüstü bilgisayarlara göre oldukça küçük ve hafiftir. Bu küçük ve hafif elektronik devre kartı üzerinde masaüstü bilgisayar anakart hurdalarına oranla daha yüksek işlem becerisine sahip ekipmanlar bulunmasına rağmen toplam hacim ve ağırlık neredeyse yarısı kadardır.

Bu sebeple Notebook Anakart Hurdaları , masaüstü bilgisayar anakart hurdalarına göre çok daha yüksek oranda geri dönüştürülebilir elementler içermektedir, geri dönüştürülebilri elementleri daha yüksek oranda içeriyor olmaları geri dönüşüm değerlerinin yüksek olmasını ve satınalma fiyatlarının da yüksek olmasını sağlamaktadır.

Bu sebeple bilişim şirketleri , bilgi işlem ofisleri , bilgisayar firmaları , hurdacılar ve laptop servisi gibi notebook hurdaları ile bir şekilde karşılaşan işletmeler laptop anakart hurdalarının ekonomik değerlerinin bilincinde olarak biriktirdikleri hurda bilgisayarlar ile beraber dizüstü bilgisayar hurdaları nı da satarak memnun olacakları ek bir gelir elde etme olanağına sahiptirler.